Yukarı!
Cilt Bakımı Genel Öneriyoruz

Temiz yaşam için yüz maskesi


bal ve muz yüz maskesi

Kış mevsimi boyunca, soğuk havalar maalesef cildimizi kurutuyor. Birazdan vereceğimiz bu organik yüz maskesi cildinizi canlandırmak için mükemmel. Yumuşak ve nemli bir his veriyor. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için aşağıya bakabilirsiniz.

Malzemeler:

 

  • Yarım muz
  • 2 tatlı kaşığı saf bal
  • 1/2 tatlı kaşığı tarçın

 

Tarif: 

Bir kase içinde yarım muzu tahta kaşıkla ezerek başlayın. Pürüzsüz bir kıvam elde ettiğinizde bal ve tarçın ile karıştırın.

Uygulamak için, öncelikle yüzünüzü temizleyin. Daha sonra yavaşça parmaklarınızla uygulayın ve 30 dk bekletin. 30 dk sonra yüzünüzü durulayın ve basit bir arındırıcı ile yüzünüzü temizleyin. Kapanabilir bir poşette maskeyi buzdolabında saklayın.

Muz, kuru ve tahriş olmuş cildiniz için iyi gelecektir. Bal, bir çok yönden yararlı fakat bu maskede seçmemizin ana sebebi güneşe maruz kalmış cildi yenilemesi. Tarçın ise lekelerle savaşmak için ve ciltteki gözeneklerin açılması için bire bir.

** Tarifte tarçın bulunuyor ve eğer cildiniz hassas ya da tarçına alerjiniz varsa dikkat ediniz. Alerjinizin olup olmadığını bilmiyorsanız önce küçük bir alanda deneyin.


Beğendiniz mi? Paylaşın!