Yukarı!
Saç Bakımı

Kuru saçlara doğal bakım


Kuru saçların kırılmasını önlemek, kuru saçlara nemlilik sağlamak ve kuru saçları nemlendirmek için tamamen doğal formülleri sizler için yazdık. Saç bakımınızı doğal olarak yapmanız size sağlık ve güzellik yönünden tamamen artı olarak geri dönecektir.

 

KURU SAÇLARIN KIRILMASINI ÖNLEME

MALZEMELER:

  • Su (125 ml)
  • Hindistancevizi yağı (5 damla)

HAZIRLANIŞI:

125 ml suya 5 damla hindistancevizi yağını katın ve saçlarınızı yıkarken son durulamanızı bu karışım ile yapın.

 

KURU SAÇLARA NEMLİLİK SAĞLAYAN BİTKİLER

Adaçayı, mürver çiçeği, hatmi çiçeği, ebegümeci kuru saç bakımında en çok tercih edilen bitkilerdendir. Bu bitkilerden herhangi bir tanesini, sıcak su ile demleme usulü hazırlayarak (100 ml suya 2 gr bitki ölçüsünde) son durulama suyunda saça friksiyon yaparak uygulayın.

 

KURU SAÇLARI NEMLENDİRME                               

MALZEMELER:

  • Adaçayı uçucu yağı (5 damla)
  • Badem yağı (50 ml)

HAZIRLANIŞI:

Adaçayı uçucu yağıyla badem yağını karıştırın ve benmari usulü hafifçe ısıtın. Karışım ılık hale gelince saç tellerinize masaj yaparak sürün. Son adım olarak başınızı sıcak havluyla sarın ve yarım saat bekledikten sonra saçınızı yıkayın. 10 günde 1 kez uygulayabilirsiniz.

Kuru saçlar yıkanmadan önce yağ masajı yapılmalıdır. Fakat saçlar aşırı kirli ise saçlardaki toksik maddelerin kana karışmasını önlemek için saç önce yıkanır, kurutulur ve yağ masajı yapılır.

 

KURU SAÇLARI HACİMLENDİRME

MALZEMELER:

  • Gülsuyu (50 ml)
  • Gliserin (10 damla)

HAZIRLANIŞI:

Gülsuyunu gliserin ile karıştırın. Karışımı saçlarınıza sert kıl fırça yardımı ile saçlarınızı fırçalayarak uygulayın. Kuru saçlarınızı canlandırmak ve hacimlendirmek için maskeyi kullanın. Karışımı 1 ay buzdolabında saklayabilirsiniz. Saçlarınıza hacim vermek istediğiniz zamanlar da kullanabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşın!