Yukarı!
Cilt Bakımı Vücut Bakımı

Kol estetiği için bitkisel öneriler


Vücudumuzun en değerli ve nadide giysimiz olduğunu biliyoruz. Özellikle kadınların erkeklere oranla daha fazla estetik kaygı taşıdığını göz önünde bulundurduğumuzda, güzel görünme isteği ile birlikte özel çaba gerektiren bakımlar söz konusu oluyor. Kol bakımı da bunlardan yalnızca birisi. Kış aylarında büyük bir sorun gibi görünmeyen mesele, yaz mevsiminin etkileriyle değişen kıyafetlerimiz sayesinde ön plana çıkıyor. Ölü derinin temelde sebep olduğu yıpranmış, mat ve kırışık görüntüden kurtulmanın bitkisel ve doğal yalları var elbette.

MALZEMELER:

Doğal zeytinyağı

Bal

Elma sirkesi

HAZIRLANIŞI:

1 yemek kaşığı doğal zeytinyağı, 1 yemek kaşığı doğal bal ve 1 çay kaşığı elma sirkesini karıştırıp sürülebilecek şekilde losyon kıvamına getiriyoruz.

Elde ettiğimiz bu losyonu banyodan önce kolunuza pamuk ya da yumuşak bir madde yardımı ile sürüp yarım saat bekledikten sonra yıkayarak kol bakımı için önemli bir adımı atmış olacağız. Kese, ya da benzer, vücudu tahrip etmeyecek sertlikte olan bir malzeme ile haftada bir ya da iki kere kolunuz ve özellikle dirseğinizdeki ölü derilerden kurtulmanız gerekiyor. Banyo sonrasında cildinizin tahriş olmasını engellemek için badem yağı ile masaj yaparak cildinize parlaklık kazandırabilirsiniz. Özellikle epilasyon sonrası kolunuzun derisinde ciddi manada yıpranmalar söz konusu oluyor. Bu yıpranma ve aşınmaların tedavisi içinde hazırladığımız losyonu kullanabilirsiniz.

Yaz aylarında en sevdiğiniz askılı kıyafeti giymek istediğinizde kollarınız ve dirseklerinizdeki gölgelenmeler ve yıpranmalar buna engel olmasın. Ya da estetik görünümünün bozulmasını engellemek için giysilerle kapatmak zorunda kalmayın. Doğru yöntemi kullanmayı başardığınızda özlediğiniz ve istediğiniz canlı, sağlıklı görünüme kavuşacaksınız. Doğal yağların kol bakımındaki mucizevî etkisini gördüğünüzde ve sirkenin canlandırıcı özelliğini keşfettiğinizde vazgeçemeyeceksiniz. Ancak özellikle cildinizi ölü derilerden kurtarmaya çalışırken yapacağınız sert uygulamalardan kaçınınız. Hasar gören cildin üzerine herhangi bir kimyasal içeriğe sahip krem sürmeyiniz. Badem yağı veya zeytinyağı gibi doğal yağlar ile rahatlatarak tahriş olan bölgenin iyileşmesini bekleyiniz. Zarar görmüş bölgeye yapacağınız yeni işlemler iyileşmeyi yavaşlatarak geciktirecektir. Bu şekilde doğal bir bakım ile istediğiniz güzelliği yakalayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşın!