Yukarı!
Saç Bakımı

Işıl Işıl saçlar için kolay uygulanabilir doğal formüller


Biz kadınlar en çok saçlarımızı sever, canımız her sıkıldığında bebekle oynar gibi oynarız saçlarımızla. Rengini değiştiririz, olmadı modelini değiştiririz. Bu kadar çok saçlarımızla oynamak elbette saçlarımızda dökülme, parlaklığını kaybetme, yıpranma gibi bir takım sorunlara yol açar. Özellikle stres saç dökülmesinin başlıca nedenlerinden. Ama hangimiz stresten koruyabiliyoruz ki kendimizi? Ev, iş, çocuklar derken birde bakmışız ki saçlarımız ışıltısını kaybetmiş, kurumuş, yıpranmış, azalmış…  İşte size saçlarınız için mükemmel formüller.  Üstelik kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceksiniz. Tamamen doğal bu formülleri haftada bir kez uygulamanız yeterli. İlk formül ile başlayalım isterseniz…

Saç Dökülmesine Karşı Uygulayacağınız Formül;

MALZEMELER:

Çam terebenti

HAZIRLANIŞI:

Saçınızda erkek tipi dökülme varsa,herhangi bir aktardan kolayca alabileceğiniz çam terebentini bir pamuğa damlatarak kelleşmiş bölgeye uygulayın. 5 dk. kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Eğer saçlarınız biraz fazla dökülmeye başlamışsa, kullandığınız şampuana 1 kapak çam terebentinden katın, iyice çalkalayın, saçlarınıza uygulayın. Şampuanı iyice köpürttükten sonra 5 dk. kadar bekleyip, saçlarınız durulayın. Her uygulamadan önce şampuanınızı iyice çalkaladığınızdan emin olun.

Saçlarınız Parlaklığını Kaybetmiş ya da Yıpranmış ise Uygulayacağınız Formül;

MALZEMELER:

Asit oranı düşük 1 su bardağı doğal zeytinyağı

Yarım çay bardağı kadar kekik

7-8 diş sarımsak

HAZIRLANIŞI:

Zeytinyağını bir kavanoza doldurun. Kabuğunu soyduğunuz sarımsakları ve kekiği de zeytinyağına ekleyin. Bu karışımı, gün ışığı görmeyecek bir yerde saklamalısınız. Ayrıca 1 hafta boyunca her gün karışımı birkaç kez çalkalamalısınız. Bir haftanın sonunda saçlarınız için mükemmel bir formül hazırlamış olacaksınız. Hafta da en az bir kez banyo yapmadan yarım saat önce, formülü saçlarınıza yedirerek uygulayın. Karışımınız yaklaşık 1 ay için yeterli olacaktır. Bitmeye yakın yenisini hazırlamak da size kalmış.

Yukarıda saçlarınız için mükemmel formüller paylaştık sizlerle. Formülleri kullandıkça saçlarınızda ki ışıltıya siz bile şaşıracaksınız. Hatta saçlarınız daha hızlı uzayacak ve kendini onaracak. Özellikle saçkıran, stres vb. nedenlerle kelleşmiş bölgelerde saçlarınızın yeniden çıktığını görmek, sizi çok mutlu edecek. Bu mutluğu yaşamak için hemen formüllerimizi uygulamaya başlayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşın!