Yukarı!
Cilt Bakımı Genel Güzellik

Göz makyajı temizleme


Göz makyajınızı temizlemek için sağlıksız kozmetik ürünlere para vermenize ve sağlığınızı bozmanıza gerek yok. Göz makyajı temizleme ürününüzü kendiniz evde doğal olarak yapabilirsiniz. Evde kendi başınıza yapabileceğiniz karışımlar ile makyajınızı kalıntı bırakmadan doğal yöntemler ile temizleyebilirsiniz.

DOĞAL GÖZ MAKYAJI TEMİZLEYİCİSİ

MALZEMELER:

  • Hint yağı (1 yemek kaşığı)
  • Badem yağı (1 yemek kaşığı tatlı)
  • Zeytinyağı (1 yemek kaşığı)
  • Jojoba yağı (1 yemek kaşığı)

HAZIRLANIŞI:

Verilen malzemeleri karıştırın ve hava geçirmeyen renkli bir şişenin içine koyun. Makyajınızı çıkarmak istediğinizde, pamuk ya da yumuşak bir kâğıt mendil yardımı ile göz çevrenize sürerek makyajınızı çıkarın.

 

Göz makyajınızı temizlemeniz için diğer doğal yöntemler:

  • Rimelinizi temizlemek için eşit oranlarda bebek yağı ve zeytinyağını karıştırın ve kullanın. Bu formülü suya dayanıklı maskaraları temizlemek içinde kullanabilirsiniz.
  • Suya dayanıklı rimelleri temizlemek için bebek şampuanı kullanabilirsiniz. Bebek şampuanı ile kalıntı ve iz bırakmadan rimellerinizi kolayca çıkartabilirsiniz. Artı olarak bebek şampuanlarını kullanmanız durumunda gözlerinizde yanma, batma ve sulanma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

 


Göz makyajı temizlemek için ürün tavsiyesi:

Ürün olarak dermatolojik kontrol altında test edilen YVES ROCHER Ekspres Göz Makyaj Temizleyicisi’ni tavsiye ediyoruz.

Bu ürün en yoğum göz makyajınızı bile iz bırakmadan temizler. Suya dayanıklı makyajı kolayca temizlemek için formüle edilmiştir. İçerdiği Organik Peygamber Çiçeği suyu sayesinde göz makyajınızı temizlerken hassas göz çevrenizi yatıştırır ve rahatlatır.


Beğendiniz mi? Paylaşın!