Yukarı!
Cilt Bakımı Güzellik

Göz çevresinde ki kırışıklıklar için doğal maskeler


Özellikle ilerleyen zaman ve yaş beraberinde göz etrafında veya çevresinde kaz ayaklarına, kırışıklıklara neden olmaktadır. Bu hoş olmayan genetik görüntüler, alkol, sigara kullanımı ve uzun süre güneş ışıklarına maruz kalma gibi nedenlerle yaşanabilmektedir. Göz çevresi kırışıklıkları için sizlere evde kolaylıkla hazırlayabileceğiz sağlıklı ve doğal maskelerle istenmeyen bu kırışıklıkların meydana gelmesi geciktirilebileceği gibi görünümleri de azaltılabilir. Sizler için önereceğimiz doğal bakım maskeleriyle kendinizi şımartmaya ne dersiniz?

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Lahana Maskesi

Lahana Maskesi

lahana maskesi

Yaşlanma belirtilerini önlemek için oldukça kuvvetli bir antioksidan deposu olan lahanadan faydalanabilirsiniz. Lahana maskesi için 4-5 adet lahana yaprağını iyice ezerek suyunu çıkartın. Elde edilen lahana suyunu göz çevresine ve kırışıklıkların üzerine parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. Ardından lahana suyu yarım saat kadar bekleterek yüzünüzü soğuk su yardımıyla yıkayın.

Göz Çevresinde Oluşan Kırışıklıklar İçin Uygulanacak Doğal Havuç Maskesi

Havuç Maskesi

havuç maskesi

İçeriğinde oldukça fazla karoten barındıran sebzeler arasında önemli bir yere sahip olan havuç bu niteliği ile kırışıklıkların en aza inmesine ve cildin iyi bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Yeni hücre oluşumuna destek veren ve antioksidan tesiri ile A vitaminine çevrilir. Havuçlu doğal göz maskesi yapımı için 1 adet iri boy havucun suyunu sıkarak çıkartın. (havucu katı meyve sıkacağı yardımıyla veya rendeleyerek suyunu çıkartabilirsiniz) Havuç suyunun üzerine 1 kahve kaşığı badem yağı ilave ederek iyice karıştırın ve elde edilen karışımı buzdolabına koyarak 2 saat kadar iyice soğumasını sağlayın. Ardından havuç maskesini buzdolabından alarak göz çevrenize ve gözaltlarınıza masaj yaparak uyguladıktan sonra 30-35 dakika kadar bekleterek bol soğuk su yardımıyla yüzünüzü yıkayarak temizleyin.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Muz Maskesi

Muz Maskesi

muz maskesi

Muz C ve A vitamini bakımından oldukça zengin olduğu için yaşlanmanın etkilerini yavaşlatarak cildi korur, cildin yenilenmesini sağlar ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkları azaltır. Maskeyi hazırlamak için olgun bir muzu kaşık yardımıyla iyice ezin ve 1-2 çay kaşığı gül suyu ile karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı göz çevresine sürün ve 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Kırışıklıklar ile ilgili Kırışıklık karşıtı meyve salatası ve Dekolte bölgesinde oluşan kırışıklıklar için doğal maske isimli yazılarımızı okuyabilir, içerisinde yer alan doğal formülleri uygulayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşın!