Yukarı!
Cilt Bakımı Güzellik

Göz altı morlukları için bitkisel tedaviler


Yorgunluk, stres, çok uzun süre uykusuz kalmak ya da çok uzun süre uyumak gibi faktörlerden dolayı hemen hemen herkes gözaltındaki morluklardan şikâyetçidir. Bazen de sigara veya alkol nedeniyle oluşabilir ya da kalıtsal da olabilir bunlar. Bu görünüm insanı hastalıklı gösterebileceği gibi kötü hissetmeye de neden olur. Bu yüzden bol bol su içmek ve bunları olabildiğince tedavi etmek gerekir. Gözaltı torbacıklarının çok hassas yapısı nedeniyle hazır kozmetik ürünleri kullanmak biraz risk taşır. Bu yüzden en uygun olanı bitkisel doğal formüllerdir. Bundan dolayı sizinle birkaç doğal bitkisel kür paylaşalım.

EBEGÜMECİ VE ELMA SUYU TEDAVİSİ

MALZEMELER:

  • Ebegümeci (1 tutam)
  • Elma suyu (1 elma)

HAZIRLANIŞI:

Ebegümecini havanda dövün. Elma suyuyla birlikte bir kapta karıştırın. Karışımı gazlı bezle karıştırın ve 20 dakika bekletin. Daha sonra bol suyla durulayın.

REZENE ÇAYI

MALZEMELER:

  • Rezene (1 tutam)

HAZIRLANIŞI:

Bir tutam rezeneyi çaydanlıkta demleyin. Bir parça pamuğa batırıp gözaltlarınıza yerleştirin ve bu şekilde 15 dakika bekletin.

KARIŞIK BİTKİ ÇAYI

MALZEMELER:

  • Papatya (1 tutam)
  • Zambak (1 tutam)
  • Lavanta (1 tutam)
  • Ihlamur (1 tutam)

HAZIRLANIŞI:

Bütün malzemeleri bir çaydanlıkta demleyin ve soğumasını bekleyin. Yine aynı şekilde makyaj pamuğuna batırıp 10 dakika bekletin. İlk kullanıştan itibaren etkisini göreceksiniz.

MASAJLI BAKIM

MALZEMELER:

  • Avokado (Çok az)
  • Buğday yağı (Birkaç damla)

HAZIRLANIŞI:

Avokado ve buğday yağını karıştırıp biraz bekletin. Daha sonra karışımı dıştan içe doğru nazikçe hareketlerle göz çevrenize masaj yaparak sürün. Bu işlemi birkaç dakika boyunca uygulayın. Etkisi yıkadıktan sonra mutlaka göreceksiniz.

 

Gözaltı morlukları için ayrıca karışım hazırlamadan da bir şeyler yapılabilir. Örneğin, yoğurdun suyu düzenli sürülebilir, elma ya da salatalık kabuğu koyulabilir ya da salatalık ve patatesler halka şeklinde kesilip koyulabilir. Evde hazırlayabileceğiniz birçok yöntem var yeter ki siz uygulamak isteyin. Ayrıca her ne kadar kozmetik ürünleri kullanmak riskli de olsa güvenilen ve tavsiye edilen ürünler kullanıldığında da yarar sağlar.

 Bunlar gibi birçok yöntem aradığınız güzel bakışları sağlamanız da size güvenli yollar sunacaktır. Sonuçta sağlıklı ve güzel gözükmek herkesin aradığı ve istediği bir şeydir.

Ayrıca Göz altında oluşan morluklar için doğal bitkisel çözümler başlıklı yazımızı da okuyabilir, içerisinde yer alan formülleri uygulayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşın!