Yukarı!
Cilt Bakımı Genel

Göz altı kırışıkları için doğal maskeler


Genellikle gözaltında oluşan kırışıklıklar ilerleyen yaş ve zamanla meydana gelir. Özellikle beyaz tenli ve çok kahkaha atan kişilerde daha fazla rastlanan gözaltı kırışıklıkları daha sık 30’lu yaşlarda kendini göstermeye başlar. Aşağıda yazarak belirttiğimiz gözaltı kırışıklıkları için verilen doğal maske tarifleriyle kırışıklıklar kısa sürede kaybolur ve daha aydınlık parlak bakışlara kavuşursunuz.

göz altı kırışıkları için doğal maskeler

Gözaltı Kırışıklıklarına İyi Gelen Maske

 

Malzemeler:

 

  • 2 adet orta boy havuç
  • 1 kahve kaşığı badem yağı

 
 
Yapılışı:

 

İlk olarak maske yapımına 2 adet havucun kabuklarını soyarak rendenin ince tarafıyla rendeleyin. Ardından rendelenen havuçların suyunu uygun bir kabın içine sıkın ve havuçların posasını atın. Elde edilen havuç suyunun üzerine 1 kahve kaşığı badem yağını ilave ederek iyice karıştırarak harmanlayın. Hazır hale gelen karışımı buzdolabına alarak 2-3 saat kadar beklemeye bırakın. Bu süre sonunda karışımı buzdolabından alarak gözaltlarınıza sürerek yarım saat kadar bekleterek ılık su yardımıyla yıkayın. Bu doğal maskeyi haftada 2 defa düzenli olarak uygulayın.

Göz Altı Kırışıklıklarına İyi Gelen Diğer Bir Maske

 

Malzemeler:

 

  • 1 adet orta boy muz
  • 1 çorba kaşığı gül suyu

 
 
Yapılışı:

 

Maske Hazırlamaya öncelikle 1 adet orta boy muzun kabuklarını soyun ve bir çatal yardımıyla iyice ezerek püre şekline getirin. Ardından üzerine 1 çorba kaşığı gül suyu ekleyin ve iyice karıştırarak karışımı harmanlayın. Elde edilen maskeyi gözaltlarınıza sürerek yarım saat kadar bekletin ve bol su yardımıyla yıkayarak temizleyin. Bu doğal maske haftada 2 kez düzenli olarak kullanılması halinde gözaltı kırışıklıklarınızda gözle görülür iyileşmeler meydana gelecektir.

Dip Not: Evde rahatlıkla hazırlanabilen bu doğal maskelerin düzenli olarak kullanılması sonucunda gözaltı kırışıklıklarınızda 2 ay gibi kısa bir süre içinde % 60 iyileşmeye ve azalmalara tanık olacaksınız.

 


Beğendiniz mi? Paylaşın!