Yukarı!
Cilt Bakımı Güzellik

Gençleştirici doğal cilt bakım maskeleri


İlerleyen yaşla ve zamanla yüzde belirginleşen ince çizgiler, kazayağı, kırışıklıklar ve gülme çizgileri genellikle her bayanın büyük korkuları arasındadır. Bu nedenle 30’lu yaşlardan sonra pek çok bayan yaşlanma belirtilerini yok etmek ve gençleşmek için kozmetik ürünlerine oldukça fazla para öderler. Aslında kimyasal içeren kozmetik ürünlerine hiç de gerek yoktur. Bu nedenle sizler için önereceğimiz gençleştirici ve doğal yöntemlerle hazırlanan cilt maskeleri ile gençleşmeye merhaba yaşlanmaya ise evlada diyebilirsiniz.

gençleştirici doğal cilt bakım maskeleri

Gençleştirici Yumurta Maskesi

 

Malzemeler:

 

  • 2 çay kaşığı yumurta beyazı
  • 1 çay kaşığı yoğurt
  • 4 çay kaşığı limon suyu

 
 
Hazırlanışı:

 

Gençleştirici özelliğe sahip olan maske hazırlığına ilk olarak uygun bir kaseye 2 çay kaşığı yumurta akı, 1 çay kaşığı yoğurt ve 4 çay kaşığı limon suyu ilave ederek karışımı iyice karıştırarak harmanlayın. Ardından hazır hale gelen maskeyi yüzünüze aşağıdan yukarıya doğru masaj uygulayarak sürün ve maske yüzünüzde 15-20 dakika kadar bekletin. Verilen sürenin sonunda yüzünüzü bol ılık su yardımıyla yıkayarak temizleyin. Bu mucize maskeyi istediğiniz neticeyi elde edene kadar her gün uygulayabilirsiniz.

Gençleştirici Havuç Maskesi

 

Havuç bol miktarda içerdiği A vitamini sayesinde kollajen üretimini sağlar ve cildi sıkılaştırarak kırışıklıklara engel olmasının yanı sıra cildi pürüzsüzleştirir.

Malzemeler:

 

  • 1 adet orta boy havuç
  • 1 adet orta boy patates
  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı karbonat

 
 
Hazırlanışı:

 

Maske hazırlığına ilk olarak 1 adet havuç ve 1 adet patatesi uygun bir kabın içine alın ve yumuşayıncaya kadar haşlayın. Ardından haşlanan patates ve havucu bir çatal yardımıyla ezerek püre şekline getirin. Üzerine 1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı zerdeçal ilave ederek karışımı iyice karıştırarak harmanladıktan sonra yüzünüze sürerek 20-25 dakika kadar bekleterek bol su yardımıyla yıkayın.

Ayrıca Yaşlılık izlerini yok etme isimli makelemizi okuyarak bu konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşın!