Yukarı!
Cilt Bakımı Güzellik

Evde hazırlanabilen doğal el maskeleri


Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz el maskeleri doğal olmasının yanı sıra oldukça da ekonomik olacaktır. Rahatlıkla evde hazırlayabileceğiniz şahane maskelerle kendinizi ve özelliklede ellerinizi şımartmaya ne dersiniz?

evde hazırlanabilen doğal el maskeleri

Patatesli Ve Sütlü Doğal El Maskesi

Malzemeler:

 

  • 2-3 adet orta boy patates
  • Yeteri kadar süt

 

Hazırlanışı:

Öncelikle uygun bir kabın içine 2-3 adet orta boy patatesi alarak üzerlerini 1 parmak aşacak kadar su ekleyerek haşlamaya bırakın. Ardından haşlanarak yumuşayan patateslerin kabuklarını soyduktan sonra bir çatal yardımıyla ezerek püre şekline getirin. Püre haline gelen patateslerin üzerine azar azar süt ilave ederek karışımı krem kıvamına getirin. Daha sonra hazır hale gelen karışımı ılık ılık ellerinize sürün ve karışım iyice soğuyana kadar beklettikten sonra yıkayarak temizleyin.
Kuru Eller İçin Doğal Maske

Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı esmer şeker
  • 1 tatlı kaşığı kızılcık suyu

Hazırlanışı:

İlk olarak ılık su ve sabun yardımıyla ellerinizi iyice yıkayın. Ardından 1 çorba kaşığı esmer şeker ve 1 tatlı kaşığı kızılcık suyunu bir kahve fincanı içinde karıştıralım. İyice harmanlanan karışımı yıkanarak temizlenmiş ellerinize hafifçe bastırarak sürün ve 5-6 dakika kadar ellerinizde beklettikten sonra ellerinizi ılık su yardımıyla yıkayın.
Kuru Eller İçin Uygulanacak Diğer Bir Maske

Malzemeler:

  • 1 tane yumurta sarısı
  • 1 adet limon suyu

Hazırlanışı:

Kuru eller için hazırlanan doğal maske yapımına öncelikle uygun bir kabın içine 1 adet yumurta sarısını ilave edin ve üzerine 1 adet limon suyunu ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını ilave edin ve karışım mayonez kıvamı alana kadar bir çatal yardımıyla iyice çırpın. Ardından elde edilen karışımı her iki elinize kalın tabaka şeklinde sürün ve en az 20 dakika kadar bekletin. Verilen sürenin sonunda ellerinizi ılık su yardımıyla yıkadıktan sonra kurulayarak el kreminizden sürerek işlemi tamamlayın.

Ayrıca Evde yapabileceğiniz yüz maskeleri yazımıza göz atabilir içerisinde yer alan doğal formülleri uygulayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşın!