Yukarı!
Cilt Bakımı Güzellik

Evde doğal yüz koruyucu nasıl yapılır?


Gülen yüzünün ardında güneş, yaydığı tahrip edici ultraviyole ışınlarıyla en değerli organlarımızdan biri olan derimize, geri dönüşü olmayan zararlar verebiliyor. Gün içerisinde maruz kaldığımız ışınların verdiği geçici hasarları, bozulmaları telafi etmek için yine yardım doğanın kendisinden geliyor. Doğanın şifalı reçeteleri ile bakım yaptığımız ultraviyole ışınlarına maruz kalmış cilt, eskisinden daha canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanıyor. Şifalı çözüm yollarının en başında kimyasalların zararlı etkilerine başvurmadan önce doğadan yardım istemek geliyor. Güneşe gün içinde en fazla maruz kalan yüzümüzü eski haline kavuşturmak ve gelebilecek yeni zararlardan korumak için bitkisel bir çözümümüz var.

MALZEMELER:

Limon suyu

Yoğurt

Salatalık

Bal

HAZIRLANIŞI:

Taze sıkılmış 1 adet limon suyunu küçük boy bir kase içerisine koyalım. 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı bal ve küçük boy bir salatalığı rendeleyerek hazırladığımız kasenin içerisine koyarak karıştıralım. 5 dakika bekledikten sonra kullanıma hazır olacaktır. Karışımı gece yatmadan 15 dakika önce yüzümüze sürelim ve 15 dakika sonra yıkayalım. 1 Hafta boyunca tekrar edersek güneş lekelerinin ağardığını ve cildinizin beslendiğini göreceksiniz. Şifalı çözüm doğada mevcut mucizevi kakao yağında da saklı. Kakao yağı, güneş kremi yerine kullanılarak 50 faktör bir güneş kremi etkisi göstermesi sağlanabilir. Kimyasal içermediği içinde vücuda zararı yoktur. Ayrıca bronzlaştırıcı olarak da etki göstermektedir. Dışarıdan deri yolu ile vücuda giriş yapan kimyasallar DNA’nın bozulmasına sebep olacak kadar büyük tahriplere sebep olmaktadır. Bu sebeple mümkün oldukça, ciddi manada cildinizin güneşe karşı aşırı hassasiyeti söz konusu değilse, güneş kremi gibi kimyasalların vücuda girişini engellemek gerekir. Yüksek faktör güneş kremlerinin taşıdığı kimyasal riski de artmaktadır. Kullanmak zorunda olan doktor tavsiyesi ile krem kullananlara ise tavsiyemiz düşük faktörleri tercih etmeleri olacaktır.

Yukarıda hazırladığımız karışım ile cildiniz parlak, canlı, lekesiz bir görünüm kazanacaktır. Üstelik Şifalı çözümü doğadan elde ettiği için kimyasal bir etki söz konusu değildir. Ancak her şeyin fazla kullanımından doğacak zararların söz konusu olacağını göz ardı etmeden, daha iyi etki için verilen sürenin ve miktarın üzerine çıkmadan tedavi uygulanması tavsiye edilir.


Beğendiniz mi? Paylaşın!