Yukarı!
Genel

Evde doğal deodorant yapımı


Günümüzde pek çok kişi parfüm ve deodorantları değişik kozmetik ürünleri satan mağazalardan almaktadır. Ancak bu kozmetik ürünlerinin içeriğinde oldukça fazla zararlı kimyasallar bulunmaktadır. Bu insan sağlığı için zararlı kimyasallar hassas ciltlerde birçok değişik sorunlara neden olmaktadırlar. Ayrıca sürekli cilde temas eden parfüm ve deodorantların ciltte kırışıklıklara neden olduğu bilinmektedir. Bu nedenle sizler için derlediğimiz doğal ve kimyasal madde içermeyen yapımı oldukça kolay olan evde deodorant hazırlama özelliğine sahip olacaksınız.

Doğal Ve Sağlıklı Deodorant Tarifleri

 

Evde Doğal Yasemin Kokulu Deodorant Tarifi

 

Malzemeler:

 

  • 2 yemek kaşığı badem yağı
  • 4 damla yasemin özü
  • 1 yemek kaşığı talk pudrası

 

Hazırlanışı:

 

Yukarıda belirtilen malzemelerin tamamını cam bir kaseye alarak karışım homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırın. Ardından hazır hale gelen yasemin kokulu deodorantı cam ağzı kapaklı bir şişeye doldurun. Eldi edilen mis kokulu deodorantın birkaç damlası sizin bütün gün boyunca hoş kokmanıza yardımcı olacaktır. Bu doğal deodorantla hem cildiniz zarar görmemiş olacak hem de ter kokusunu önlemiş olacaksınız.

Evde Doğal Gül Kokulu Deodorant Tarifi

 

Malzemeler:

 

  • 180 ml etil alkol
  • 3 çorba kaşığı gül suyu
  • 2 çorba kaşığı lavanta yağı
  • 2 çorba kaşığı karanfil yağı
Hazırlanışı:

 

Öncelikle etil alkolü yarı yarıya ayırın ve ayrılan alkolün üzerine 2 çorba kaşığı karanfil yağı ve 2 çorba kaşığı lavanta yağını ilave ederek iyice karıştırın. Karışımın üzerine ayrılan alkolün kalanını ekleyerek karıştırma işlemine devam edin. Ardından elde edilen karışıma 3 çorba kaşığı gül suyu ekleyerek iyice karıştırın. Elde edilen gül kokulu deodorantınızı cam bir şişeye doldurun. Ardık harika kokulu bir parfümünüz oldu. Bu harika parfüm sayesinde şahane bir ten kokusuna sahip olacaksınız.


Beğendiniz mi? Paylaşın!