Yukarı!
Genel

Ev yapımı doğal roll-on


Özellikle yaz aylarında fazla terleyenler için koltuk altı terlemesi, hem görüntü itibarı ile hem de kötü kokusu ile büyük bir sıkıntı olabiliyor. Bunun için en kolay ve en ucuz çözümlerden birisi her markette kolaylıkla bulabileceğiniz roll-onlar. Fakat roll-on demek, bir nevi kanser davetiyesi demek.

Roll-on kullanımı yüz bölgesinden biraz uzakta olduğu için tehlikeleri hakkında çok fazla bilgi sahibi değil çok fazla kimse. Yüz bölgesi için onlarca doğal formül uygulansa da asıl tehlikelerden birisi maalesef göz ardı ediliyor. Koltuk altı lenf bezleri tüm vücudun neredeyse kan dolaşımında bir merkez durumunda. Bu nedenle lenf bezlerine sıçrayan bir kanser hücresi doktorların bile en büyük korkularından birisi.

doğal roll on

Roll-onlar içerisinde yüksek oranda alüminyum ihtiva ediyor ve bu kanser için davetiye çıkarmaktan başka hiçbir şey değil. Son yıllarda bu konunun dikkat çekmesi ile organik içerikli roll-onlar piyasaya çıkmaya başlasa da henüz internet haricinde alabileceğiniz çok fazla yer yok.

Biz de sizlere doğal-tamamen organik bir roll-on tarifi verelim istedik. “Roll-on” tabiri kullanımı itibarı ile ürüne verilse de herkes tarafından anlaşılması için bu başlığı uygun gördük.

Roll-on için Gerekli Malzemeler

  • İki yemek kaşığı mısır nişastası
  • Bir yemek kaşığı karbonat
  • Dört yemek kaşığı kakao yağı (Sıvı formda)
  • Portakal ya da lavanta yağı (6-8 damla)

Doğal Roll-on Tarifi

Kakaoyu macun kıvamında almışsanız öncelikle eritmeniz gerekecek; bu nedenle ilk defa alacaksanız sıvı olanı tercih ediniz.

Bütün malzemeleri cam bir kapta bir araya getirerek iyice karıştırıyoruz. Ortaya beyaza yakın bir renkte karışım çıkacak ama çok telaş etmenize gerek yok; bu kullanım esnasında şeffaf bir hal alacak cilt üzerinde. Karışım hazır hale gelmişse bir süre buzdolabında bekletiyoruz ve karışımımız hazır.

Doğal Roll-on Kullanımı

Karışım miktarı fazla ise kapalı cam bir kapta, buzdolabında bekleterek kullanabilirsiniz. Karışımı hazırlamak çok kolay olduğu için birkaç günlük aralarla hazırlamanız çok daha iyi olacaktır.

Unutmayın, terlemeyi önlemek vücuttaki toksinlerin atılmasını engellediği için son derece zararlıdır. Bu tarz ürünler kullanırken, terlemeyi önleyen değil, terleme sırasında ortaya çıkan kokuyu giderici veyahut teri emici ürünleri tercih etmeye özen gösteriniz. Formülümüz de tam anlamıyla bu işi yapacaktır;

Mısır nişastası partikülleri emerken, karbonat da bakterileri etkisiz hale getirip kötü kokunun önüne geçecek. Kakao hem güzel bir koku ile cildi beslerken, lavanta yağı da hoş bir koku katacak.

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Paylaşın!