Yukarı!
Diyet

Ender Saraç zayıflama çayı


Bitkisel çaylar, sağlıklı beslenme ve yaşam uzmanı deyince akla ilk gelen ünlü isimlerden biri de Doktor Ender Saraç’tır. Bu yazı dizimizde size ünlü doktorun önerdiği, günümüzde de çok popüler olan ve birçok kişinin bu karışım sayesinde kilo verdiği bir bitkisel çaydan bahsedeceğiz. Doğada insanoğluna lazım olan her şey mevcuttur, önemli olan bunların hangilerini ne zamanlarda ve nasıl kullanmamız gerektiğidir. Bu felsefeden yola çıkan Doktor Ender Saraçoğlu, vücudumuzdaki yağları yakmak ve kolesterolü dengelemek için bitki çaylarının kullanılmasını önermektedir. Bu çaylar ile ayda ortalama beş kilo vermeniz olasıdır. Ancak vereceği tarifi günde üç bardaktan fazla kullanılmaması gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise bitkileri su ile beraber kaynatmamanızdır, doğru olansa kaynatılmış su içine bitkileri atmanızdır.

Size bahsedeceğimiz Doktor Ender Saraç’ın önerdiği zayıflama çayı formülünün ismi beşi bir yerdedir. Bunun için her aktardan temin edebileceğiniz beş farklı çeşide ihtiyacınız vardır ve bunlar; mate yaprağı, yeşil çay, funda yaprağı, biberiye ve kekiktir.

Mate yaprağı vücutta yağ emilimini engelleyen ve genellikle obezite tedavilerinde kullanan bitkisel bir üründür.

Yeşil çay ise vücuttaki birikmiş toksinleri atan ve sindirimi kolaylaştıran, son günlerde her yerde görmeye alıştığımız bir bitkidir.

Funda yaprağı ise böbreklerinizi çalıştırma özelliğiyle zayıflamanız konusunda size bir hayli yardımcı olmaktadır. 

Biberiye ise literatürde yağ eritici olarak bilinmektedir ve bu özelliği ile de birikmiş kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olarak istediğiniz kiloya ulaşmanıza yardımcı olur.

Kekik hepimizin bildiği ve sindirime en iyi gelen baharattır.

Bu karışımı hazırlamamız için bir litre suyu öncelikle kaynatmamız gerekiyor. Kaynamış olan suyumuzun içerisine birer kaşık kekik, biberiye, mate yaprağı, yeşil çay ve fundayı atıyoruz, biraz karıştırıp yaklaşık bir on dakika attığımız bu bitkilerin demlenmesini bekliyoruz. On dakika sonunda bitkilerimizi süzdükten sonra artık karışımımız içilmeye hazırdır.

Bu karışımla üç ay gibi bir sürede yirmi kilo vermek mümkündür ancak karışımı günde üç defadan daha sık içmeniz size fayda yerine zarar sağlayacaktır. Unutmayın her şey kararında güzeldir.


Beğendiniz mi? Paylaşın!