Yukarı!
Cilt Bakımı Güzellik

Doğal yüz koruyucu nasıl yapılır?


En sevdiğiniz cilt bakım ürününüz mü tükendi? Bütçeniz mi daraldı? Belki de kullandığınız ürünler artık cildinize iyi gelmiyor? Durun, hemen endişelenmeyin. Doğa ana bizlere en inanılmaz cilt bakım ürünlerini yapmakta kullanabileceğimiz bir sürü malzeme sunuyor ve muhtemelen bu malzemeler şu anda evinizde var.

Yumurta, bal, yoğurt,süt,kaymak evimizde buzdolabımızda her zaman bulunan yiyecekler. Ama bu kez bunları yemek pişirirken değil, güzellik maskeleri uygularken kullanacağız. Hazırsanız? O zaman tariflerimize başlıyoruz! Besleyici maske İçinde bulunan badem yağı ve yumurta sarısı sayesinde cildiniz gerilmiş  yenilenmiş ışıl ışıl parlayan bir cilt için  evde doğal yüz bakım maskesini ayda bir kez uygulayabilirsiniz.
 

 

MALZEMELER:

3 tatlı kaşığı toz haline getirilmiş badem

1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı

1 tatlı kaşığı krema

1 adet yumurta sarısı

HAZIRLANIŞI:

Yoğun bir kıvama gelinceye kadar tüm Malzemeleri bir kasede karıştırın.
 

Maskenin cilt üzerindeki etkisi  kadar uygulama şekli ve süresi de önemlidir. Uygulama süresi; en az yirmi dakika, en fazla otuz dakika olmalıdır. Buradaki önemli husus; ürünün temiz cilde, sürülmesi ve hiç hareket etmeden uzanarak yada yüz mimiklerimizi oynatmadan beklenmelidir..sonuç kırışıklıkları gerilmiş,daha pürüzsüz bir cilt .

İster profesyonel bir güzellik merkezinde ister evde cilt bakımı yapalım, eğer beslenmemize özen göstermezsek cildimiz hiç bir zaman istediğiniz güzel görünümüne kavuşmayacaktır. Cildimizin, saçımızın ve vucudumuz için düzenli bakım ne kadar önemliyse gıdalar yoluyla aldığınız vitamin ve mineraller de o kadar önemlidir. Düzenli olarak taze meyve ve sebze tüketmek, bol bol su içmek cildimize doğal bir parlaklık verecek, kırışıklıkların oluşumunu geciktirecektir. Evde doğal yüz bakımı maskeleri; tenin ihtiyacına göre gerekli maddeleri, toplu olarak cilde veren ve böylece cildin, yenilenmesini ve canlanmasını sağlayan doping ürünlerdir. Genellikle haftalık bakımlarda kullanılmaktadır.Cildinizin güzelliğini muhafaza etmek için, günlük cilt bakımı yapmanız gerekli ve esastır. Haftada bir kere yada iki kere yapacağımız bakımla, daha sağlıklı ve parlak bir tene ulaşa bilir zamana meydan okuyabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşın!