Yukarı!
Saç Bakımı

Doğal saç bakımı ile canlı ve parlak saçlar


    Parlak ve sağlıklı saçlara hayran kalmayan sanırım yoktur. Kim istemez ki, ışıl ışıl saçlara sahip olmayı? Üstelik özellikle bayanlar, ancak saçları güzel olduğu zaman kendilerini güzel hissederler. Eğer saçlarına bir türlü şekil veremiyorlarsa ve saçları sağlıksız ve kötü görünüyorlarsa, ne giyerlerse giysinler, kendilerini asla bakımlı ve güzel hissetmezler. Eğer saçlarınız çok kuruysa, şekil almıyorsa, dökülüyorsa, cansız ve kuru duruyorlarsa, saçlarımıza yeniden hayat vermemizin zamanı gelmiş demektir.  Doğal saç bakımı nedir ve nasıl yapılır? Parlak ve sağlıklı saçlara nasıl kavuşabiliriz? Doğal saç bakımı ile saç dökülmesini engelleyebilir miyiz?  Tüm bu soruların cevaplarını, sizler için derledik. Hadi şimdi gelin, hep birlikte, bu soruların cevaplarını bulalım.

   Saçlarımız, çok fazla boya ve açıcılar yüzünden kuruyup, zarar görebilir. Aynı zamanda kimyasal işlemler kadar, stres ,hava kirliliği, çok sık saç düzleştirişi kullanmak ve saçlarımıza gereken önemi göstermememiz, saçlarımızın kuru ve sağlıksız görünmesine neden olur. Şimdi farklı saç sorunları için, hangi doğal bakımları yapmamız gerektiğini inceleyelim.

Dökülen saçlar için;

MALZEMELER:

2 adet yumurta,

1 tatlı kaşığı ezilmiş ıspanak,

1 tatlı kaşığı kişniş,

1 çay kaşığı badem yağı,

1 çay kaşığı zeytinyağı,

1 tatlı kaşığı tarçın,

1 tatlı kaşığı bal,

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI:

Tüm malzemeleri  blender yardımıyla karıştırdıktan sonra, masaj yaparak saçlarınıza yedirin.15 dakika saçınızda beklettikten sonra, saçlarınızı iyice yıkayın. Haftada 3 – 4 kez uygulayabilirsiniz.

Bu doğal saç maskesi ile saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Kuru ve yıpranmış saçlar için,

MALZEMELER:

1 adet muz,

5 damla badem yağı,

1 şişe maden suyu,

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI:

Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra, saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin.15 dakika beklettikten sonra, saçlarınızı maden suyu ile durulayın. İşlem sonrasında saçlarınızı şampuanla yıkayabilirsiniz. Haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

  Sonuç; bu saç maskesini düzenli olarak haftada 1 kere uyguladığınızda, kuru ve yıpranmış saçlarınızdan kurtularak, parlak ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

 Doğal yollarla, saçlarınıza ihtiyacı olan bakımı bu kadar kolay ve masrafsız bir şekilde uygulamak harika, öyle değil mi?


Beğendiniz mi? Paylaşın!