Yukarı!
Diyet

Doğal diyet nasıl yapılır?


Diyet nasıl yapılır; zaman içinde alınan kiloları aynı şekilde zamanla vermekle yapılmaya başlanır.  Aniden başlanıp çabuk bırakılan diyetler ise kişinin daha fazla kilo almasına neden olmakla kalmayıp, sağlık açısından da tehlikeli olabiliyor. Öncelikle aceleci olmayalım ve diyet süresince kendi kendimizi strese sokmayalım. Strese girmek diyeti bozmamıza sebep olur ve dolayısıyla diyetimiz başarısızlıkla son bulur. Diyet süresince kilo verme hızı yavaşlıyor. Bazen diyet ve egzersiz yapmanıza rağmen hiç kilo vermediğinizi de görebilirsiniz. Bu yüzden diyete başlarken akılcı hedefler koyar ve her geçen gün ağırlık kaybetme hızınızın azalacağını bilirseniz motivasyonunuzu kaybetmezsiniz. Verilen kilo miktarı ne olursa olsun, diyet yapan kişiler başarılarını takdir etmelilerdir. Şimdi sizlere bir diyet formülü vereceğiz.

Doğal diyetin temeli olan bitki çayının tarifi için gerekli malzemeler:

3 poşet Lipton Aça ili Çay

1,5 litre su

2 limon

Hazırlanışı:

Lipton Aça ili çayımızdan 3 poşet alıp bunu sıcak suda yaklaşık 5 dakika demlendiriyoruz. Bu çayımız demlenirken ayrı bir sürahide 1,5 litre kadar suyu sıkıyoruz. Ayrıca yine bir limonun tamamını parça parça doğrayıp bu suyun içine atıyoruz. Daha sonra demlenen Aça ili çayımızın tamamını bu sürahiye boşaltıp bekliyoruz. Bu hazırladığımız karışım 1 günlük tüketimimiz için olacak diğer gün aynı tariften bir başka sürahi yapıyoruz. Bu çayın sindirim sistemimizi oldukça etkin bir biçimde çalıştıracaktır.

Doğal diyet nasıl yapılır?

1.gün

Kalkar kalkmaz, 2 bardak özel çayımızdan içiyoruz.

Kahvaltı

1 dilim tam buğday ekmeği

1 adet haşlanmış yumurta

Bol domates

Biber, salatalık

Öğle

Izgara tavukgöğsü yaklaşık 200 gr kadar

1 porsiyon haşlanmış sebze (patates, havuç ıspanak…)

Akşam

1 kâse çorba

Bol yeşillikli salata

2. gün

Kalkar kalkmaz 2 bardak özel çayımızdan içiyoruz.

Sabah

Haşlanmış brokoli salatası ya da 5 kaşık sebze yemeği

1 dilim kepek ekmeği

1 bardak ayran.

Akşam

1 adet ızgarada pişmiş alabalık orta boy

Bol yeşillikli salata,

Kişiyi günlük hayatında zorlamayacak, doğru planlanmış bir diyet programı sayesinde beslenme alışkanlıkları değiştirilerek başarılı sonuçlar alınabilir.


Beğendiniz mi? Paylaşın!