Yukarı!
Cilt Bakımı Güzellik

Cilt (Ten) rengini açan doğal yöntemler


Her insan için ten rengi önemlidir.  Bazı insanlar koyu bir ten rengine sahip olmak isterken bazı insanlar daha açık bir ten rengine sahip olmak ister. Bu ise hiç de sanıldığı kadar zor değildir. Özellikle daha açık bir ten rengine sahip olmak isteyenlerin evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceği birçok yöntem vardır. Şimdi onlardan Suna Dumankaya’nın yöntemini sizinle paylaşalım istedik.

TEN RENGİNİ AÇICI MASKE

Suna Dumankaya’nın bu güzellik maskesi ten renginizin bir ton daha açılması için etkili bir yöntemdir.

MALZEMELER:

Ihlamur (1 yemek kaşığı)

Elmanın suyu (1 adet)

Saf limon suyu (1 tatlı kaşığı)

HAZIRLANIŞI:

Küçük bir demlikte 1 su bardağı suyla ıhlamur kaynatılır. İyice demlenene kadar bekletilip süzülür.  Daha sonra içerisine elma suyu ve limon suyu eklenerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışımı serin bir yerde saklayın ve her 5 günde 1 yenisini yapın.

UYGULANIŞI:

Her gece yatmadan bir pamuk yardımıyla karışım cilde sürülür.  Sabaha kadar ciltte bekletilen karışım sabah yıkanır. Bu formül düzenli olarak her gece uygulanırsa 1 ay sonunda ten renginde açılma olduğu görülecektir.

BAŞKA BİR RENK AÇICI DOĞAL FORMÜL

MALZEMELER:

Maydanoz (Yarım demet)

Greyfurt suyu (2-3 damla)

Beyaz kil

Gül suyu

HAZIRLANIŞI:

Maydanozu blender’den geçirin ve iyice parçalandığından emin olun.  Bunu derin bir kaba alarak içine greyfurt suyunu, beyaz kili ve gül suyunu da koyarak kremsi bir kıvam elde edene kadar karıştırın.  Bu karışım bir süre bekledikten sonra hazır duruma gelmiş olur.

UYGULANIŞI:

Yine bunu da gece yatmadan sürüp sabaha kadar bekletin. Sabah bol suyla yıkayıp durulayın.  Bu karışımı ise hafta da 2-3 kere uygulayın. Zamanla ten renginizin açıldığını göreceksiniz.

Not: Bu tarif 20 yaşındaki bayanlar için uygundur.

 Bunlar gibi bitkisel çözümler farklı şekillerde yapılabilir ve yüze kolayca uygulanabilir. Doğal çözümler farklı zamanlarda ve farklı isteklerden doğmuş ve kadınların cilt problemlerini gidermede başvurduğu etkili yol olmuştur. Bunların yanında doğal yollarla hazırlanmış kürlerin birden fazla yararı olduğu da bilinmektedir ve sadece bir cilt kusurunu örtmede değil aynı zamanda böyle ten rengini açma gibi isteklerden de doğabilir. 


Beğendiniz mi? Paylaşın!