Yukarı!
Cilt Bakımı

Cilt sarkmalarına iyi gelen maske


Cilt ilerleyen yaşa ve zamana karşı koyamayarak sarkmalar meydana gelir. Özellikle orta yaşlarda oluşan cilt sarkmaları ve ilk kırışıklık belirtileri kendini gösterir. Bunun en önemli nedeni ise vücudun entropiye karşı yenik düşmesidir. Cilt sarkmalarını onaran maske tarifleri ve cilt sarkmalarının sebeplerine birlikte göz atalım.

cilt sarkmalarına iyi gelen maske

Cilt Sarkmasının Sebepleri

 

  • Ciltte bulunan elastin ve kolajen liflerinde yumuşayarak gevşemeler oluşur.
  • Derinin altında yer alan yağ tabakasında bulunan hücreler ilerleyen zamanla birlikte giderek azalmaya başlar.
  • Yukarıda sıraladığımız maddelerin üzerine birde yer çekiminin tesiri kendini belli edince ciltte doğal olarak sarkmalar meydana gelmeye başlar. Bu nedenle sizler için sarkmaları önleyen ve cildi sıkılaştıran aşağıdaki maske tarifini öneriyoruz.
Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Maske Tarifi

 

Malzemeler:

 

  • 5 tane sıkılmış limon suyu
  • Yarım kg kırmızı salçalık acı biber
  • 1 şişe 20 ml gramlık biberiye yağı
  • 1 şişe 20 ml gramlık gliserin

 
 
Yapılışı:

 

Öncelikle yarım kg kırmızı salçalık acı biberi çekirdeklerini temizledikten sonra uygun bir kabın içine alarak üzerini bir parmak aşacak şekilde su ekleyerek biberler yumuşayıncaya kadar haşlayın. Ardından haşlanarak suyu süzülen biberlerin üzerine 5 adet limon suyu, 1 şişe biberiye yağı ve 1 şişe gliserin ilave ederek karışımı robottan geçirerek püre şekline getirin. Elde edilen karışımı 3 gün kadar karanlık ve serin bir köşede beklemeye bırakın.

Verilen süre dolduktan sonra hazırlanan maskeyi yüzünüze sürerek uygulayın ve 20- 25 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü ılık su yardımıyla yıkayarak temizleyin. Uygulama sonrasında güneşe çıkmanız ve yürüyüş yapmanız maskenin etkisini oldukça artıracaktır. (Hazırlanan bu maskeyi haftada bir kez cildinize uygulamanız sonrasında cildinizde meydana gelen sarkmalarda gözle görülen iyileşme sağlanacak ve cildinizin sıkılaştığına şahit olacaksınız.)


Beğendiniz mi? Paylaşın!