Yukarı!
Cilt Bakımı Güzellik

Cilt lekelerine gül suyu tedavisi


gül suyuGül yalnızca güzel görünüşü ve hoş kokusunun yanı sıra içeriğinde bulunan bitkisel doğal uçucu yağlar sayesinde cilt temizleyici tesiri olan maddeler açısından kozmetik sanayi ürünlerinde oldukça fazla tüketilen bir çiçek türü olan gül bunların yanı sıra muhteşem bir bitkisel şifa kaynağıdır. Gülden sağlanan gül suyu da cilt kırışıklıkları ve cilt lekelerinin giderilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca gül suyu gözaltında meydana gelen koyu halkalar ve gözaltı morluklarının iyileşmesinde bitkisel ve doğal çözüm kürü şeklinde kullanılmaktadır.

Cilt Lekelerine İyi Gelen Gül Suyu Ve Kayısı Suyu Karışımı

 

Malzemeler:

 

  • 1 çorba kaşığı gül suyu
  • 1 çorba kaşığı kayısı yağı

 

Hazırlanışı:

Uygun bir kabın içine 1 çorba kaşığı gül suyu ve 1 çorba kaşığı kayısı yağı ilave ederek karışımı iyice karıştırın. Ardından elde edilen karışımı parmak uçlarınızla cilt lekelerinin üzerine sürün. Bu karışım özellikle ileri derecede pigment oluşumuna bağlı cilt lekelerinin iyileşmesinde kullanılır. Ayrıca güneşten kaynaklanan zararlı ışınların meydana getirdiği güneş lekeleri ve cilt lekelerinin giderilmesinde, ilerleyen yaş ve sigara gibi sebeplerden kaynaklanan lekelerin silinmesinde uygulanan bitkisel ve doğal iyileştirme yöntemidir.

 

Cilt Kırışıklıklarına Karşı Gül Suyu Maskesi

 

Yaşlanmanın ve ilerleyen zamanın doğal sonucu olarak meydana gelen kırışıklıklara ve cilt yaşlanmasına doğal çözüm olarak yararlanabilirsiniz.

Malzemeler:

 

  • 2 çorba kaşığı kil
  • 1 kahve kaşığı gül yağı
  • 1 kahve kaşığı kayısı yağı
  • 1 kahve kaşığı avokado yağı
  • 1 kahve kaşığı buğday yağı
Hazırlanışı:

Yukarıda belirttiğimiz malzemelerin tümünü bir kabın içine alın ve üzerine 2 çorba kaşığı kil ilave ederek karışım hamur kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Elde edilen karışımı yüzünüze masaj yaparak sürün ve yaklaşık olarak 20 dakika kadar beklettikten sonra kuruyan maskeyi gül suyu yardımıyla temizleyin.

Ayrıca Cilt lekelerini yok eden doğal maskeler başlıklı yazımızı okuyabilir içerisinde yer alan doğal formülleri uygulayabilirsiniz.

 

 


Beğendiniz mi? Paylaşın!