Yukarı!
Cilt Bakımı

Cilt kızarıklıklarına karşı doğal maske


Ciltte olan kızarıkları geçirmek ve kapatmak zordur. Bu kızarıklar çoğu zaman sinir bozucu olabilir. Fondöten veya ona benzer ürünlerle kapatmaya çalışırız ama çoğu zaman bu ürünler bile işe yaramaz. Hatta bu kapatıcı ürünler bu kızarıklarının artmasını bile neden olabilir. Bu nedenle daha doğal ve daha sağlıklı olan maskeler devreye girmektedir. Tarifini vermiş olduğumuz bu kızarıklık karşıtı doğal yüz maskesi sizin bu sorunlarına çözüm olacaktır ve hiçbir şekilde yan etkisi yoktur. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir cilt maskedir.

cilt kızarıklıklarına karşı doğal maske

Malzemeler:

 

  • 1 çorba kaşığı sirke ( elma sirkesi )
  • 3-4 adet atkestanesi
  • 1 çorba kaşığı susam yağı

 

 
Yapılışı:

 

3-4 adet atkestanesini daha kolay soyabilmek için ılık suda 5-6 dakika bekletelim. Beklettiğimiz atkestaneleri soyalım. Küçük ağzı kapaklı bir kabın içerisine soymuş olduğumuz atkestanelerini rendeleyelim. Ardından atkestanelerini rendelediğimiz kaba 3 çorba kaşığı susam yağını ekleyelim. Hazırladığımız kabın ağzını sıkıca kapatarak 3 hafta bekletelim. 3 haftanın ardından karışımın kapağını açalım ve susam yağını süzelim kalan atkestanelerinin üzerine 1 çorba kaşığı sirkeyi ekleyelim ve karıştıralım. Yapmış olduğumuz maskeyi geceleri yatmadan önce yüzümüze sürelim ve sabaha kadar bekletelim. Sabaha kadar beklettiğimiz maskeyi yıkayabiliriz. Düzenli olarak her gece bu maskeyi yapmaya devam edersek düzelmenin farkına varabiliriz.

Dip Not: 3 hafta beklettiğimiz kızarıklık maskesini cildimize uyumlu olup olmadığını anlamak için 3. Haftanın sonunda elimizin bir köşesine sürüp 30 dakika bekletelim daha sonra yıkayalım, eğer elimizde herhangi bir reaksiyon göstermediyse rahatlıkla yüzümüzde kullanabiliriz.


Beğendiniz mi? Paylaşın!