Yukarı!
Cilt Bakımı Güzellik Öneriyoruz

Cilt için çeşitli doğal maskeler


Kozmetik ürünleri kullanarak cildinize, yaptığınız harcamalar ile cebinize zarar verirsiniz. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz birbirinden çeşitli ve doğal maske tarifleri ve doğal taktikler veriyoruz. Bu tarifler cildinizi, sağlığınızı ve tabii ki de cebinizi koruyacak.

YUMUŞACIK VE KADİFEMSİ BİR CİLT İÇİN BAL MASKESİ

Yumuşacık ve kadifemsi bir cilt mi istiyorsunuz? O halde göz çevresi hariç tüm yüzünüze ve boynunuza bal sürüp 10 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın ve havlu ile kurulayın.

CİLDİ CANLANDIRMAK İÇİN MASKE

1 çorba kaşığı balı ezilmiş 1 muz ve rendelenmiş 1 elma ile karıştırıp göz çevresi hariç tüm yüzünüze ve boynunuza sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın ve havlu ile durulayın.

KIRIŞIKLAR İÇİN MASKE

2 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 2 çorba kaşığı suyu bir kapta krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Göz çevreniz hariç tüm yüzünüze sürün. Ilık suyla durulayın ve kurulayın.

CİLDİ SIKILAŞTIRMAK İÇİN MASKE

1 tatlı kaşığı badem yağı (sızma zeytinyağı da olabilir), 1 yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı bal ve mercimek büyüklüğünde tereyağını bir kaba koyup krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Göz çevreniz hariç tüm yüzünüze ve boynunuza sürün. 5-10 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayıp durulayın ve ılık havlu ile tampon yaparak kurulayın.

ERGENLİK SİVİLCELERİ İÇİN MASKE

1 poşet yeşil çay, 1 ampul C vitamini ve 1 kahve fincanı balı robotta krem haline gelinceye kadar ezin. Dairesel masaj yaparak göz çevresi hariç tüm yüzünüze yedirin. Ilık suyla yıkadıktan sonra havlu ile tampon yaparak kurulayın.

CİLDİ BESLEYİCİ VE GENÇLEŞTİRİCİ MASKE

2 çorba pirinç ununu ve 2 çorba kaşığı bal ile karıştırın. Ayrı bir yerde kar halinde çırpılmış yumurta akını ilave edip karıştırın. Maskeyi göz çevreniz hariç tüm yüz ve boynunuza sürüp 10 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayıp kurulayın.


Beğendiniz mi? Paylaşın!