Yukarı!
Cilt Bakımı Güzellik

Cilt gençleştiren doğal maske


Cinsiyet ayrımı olmaksızın ilerleyen yaştan ve mevsim değişiklerinden dolayı değişen hava şartlarına karşı olumsuz etkilenen cildinizi doğal maske ile koruyabilirsiniz. Cildinizi doğal yöntemler ile evde hazırlayabileceğiniz bir maske ile koruyabilir ve gençleştirebilirisiniz.

Cilt gençleştirici doğal maske tarifi

 

Malzemeler:

 

  • Nar kabuğu (1 yemek kaşığı)
  • Süt kreması (1 yemek kaşığı)
  • Yulaf unu (1 yemek kaşığı)
  • Lavanta yağı (4-5 damla)

 

Nar kabuğunun bir çok faydası vardır. Bu faydaların içerisinde yaşlanma karşıtı Anti Aging de var. Bu yüzden maske içerisine nar kabuğunu ekliyoruz.

Yulaf unu ciltteki kırışıkları önlemede ve cilt nemlendirmede oldukça etkilidir. Kuruyan, çatlayan ciltler için süt kreması oldukça etkilidir. Ayrıca lavanta yağı ise çatlakları onarmada ve cildi nemlendirmede oldukça etkili.

Hazırlanışı:

Öncelikle nar kabuğunu katı meyve sıkacağında sıkıyoruz ve çıkan suyundan 1 yemek kaşığı alıyoruz. Daha sonra içine diğer malzemelerimiz olan yulaf unu, süt kremasını ve lavanta yağını ekleyip karıştırıyoruz.

Uygulanışı:

Bu maskeyi cildinize uygulamadan önce cildinize peeling yapın. Peeling yapmamızın amacı ciltteki ölü tabakayı atmaktır. Maskeyi göz çevresi hariç yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

Bu maskenin yanı sıra Gençleştirici doğal cilt bakım maskeleri ve Yaşlılık izlerini yok etme başlıklı yazılarımızı okuyabilir, size uygun olan doğal formülü uygulayabilirsiniz.

 


Beğendiniz mi? Paylaşın!