Yukarı!
Cilt Bakımı Güzellik

Cilt beyazlatan doğal maske tarifleri


Bayanların asırlardır değişmeden gelen güzellik ölçülerinden biri olan beyaz ten kişilerde duruluğu ve masumiyeti anımsattığından dolayı beyaz tenli bayanların yüzüne bakmak bazı insanlara huzur vermektedir. Bu nedenle beyaz ve açık ten rengine sahip olmak için bayanlar yüzyıllardır birçok değişik yöntemlere başvurmaktadır. Bugün sizler için güzellik uzmanlarınca önerilen ve oldukça etkili olan cilt beyazlatan maske tarifleri ile pırıl pırıl bembeyaz ve parlak bir cilde sahip olacaksınız.

Cildi Beyazlatan Lor Ve Portakal Kabuğu Maskesi

 

Malzemeler:

 

  • 1 adet orta boy kurutulmuş portakal kabuğu
  • Yeteri kadar lor
  • 1-2 çorba kaşığı su

 

Hazırlanışı:

 

Bir adet güneşte kurutulmuş portakal kabuğunu rendenin ince kısmıyla rendeledikten sonra üzerine lor ilave ederek karıştırın. Üzerine karışım hamur kıvamını gelene kadar birkaç çorba kaşığı su ilave edebilirsiniz. Hazır hale gelen portakallı maskeyi aşağıdan yukarıya doğru masaj hareketleriyle yüzünüze uygulayın ve 20-25dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra bol su yardımıyla yıkayarak temizleyin. Bu maske teninizin rengini açmasının yanı sıra cildinizde bulunan lekelerinde beyazlaşmasına yardımcı olacaktır.

 

Cilt Beyazlatan Diğer Bir Maske Tarifi

 

Badem Ve Bal Maskesi

Badem ve balın muhteşem uyumuyla hazırlanan maske cildin rengini açma konusunda oldukça büyük etkiye sahip olmasının yanı sıra yüzünüzü nemlendirerek gözle görülür bir ışıltı ve Beyzalık sağlar.

Malzemeler:

 

  • 2 çay kaşığı süt tozu
  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • 2 çay kaşığı süzme bal
Hazırlanışı:

 

Maske hazırlamak için uygun bir kabın içine ilk olarak 2 çay kaşığı süt tozunu ilave edin. Üzerine 1 çay kaşığı badem yağı ve 2 çay kaşığı süzme bal ilave ederek karışımı iyice karıştırarak harmanlayın. Ardından hazır halen gelen maskeyi aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak yüzünüze sürün ve 20 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra bol su yardımıyla yıkayarak temizleyin. Bu uygulama sonrasında cildinizin ışıl ışıl parladığını ve beyazladığını fark edeceksiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşın!