Yukarı!
Cilt Bakımı Güzellik Vücut Bakımı

Bronzlaşmak için doğal yöntemler


Koyu bir tene sahip olmak isteyenler için yöntemler hep zor olmuştur. Pahalı solaryumlara gitmek ya da kızgın güneşin altında beklemek gibi şeyler. Bunlar cilt için tehlikelidir; çünkü cildimiz çok hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle kış aylarına girdiğimiz şu zamanlarda bronzlaşmak ne kadar da zor gelmiştir çoğumuza. Peki ya hiç doğal yollarla daha da koyu bir tene sahip olmanın mümkün olabileceğinizi düşündünüz mü? Bu hiç de imkânsız değil; çünkü şimdi vereceğimiz doğal ve evde yapımı kolay uygulamalarla istediğiniz gibi bir cilde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

YAĞ MUCİZESİ

Yağlar besin değeri olarak yüksektir. Bu yüzden cildi besler ve nemlendirir. Özellikle ceviz yağı, susam yağı, badem yağı ve havuç yağı cilde kendi rengini vererek cildin daha hoş gözükmesini sağlar.

Formül 1:

MALZEMELER:

Zeytinyağı (10 gr.)

Havuç yağı (10 gr.)

Tarçın yağı (10 gr.)

E vitamini ampulü (2 adet)

HAZIRLANIŞI:

Malzemeleri karıştırın ve yumuşak bir kıvama getirin. Bir şişeye koyun ve güneşe çıkmadan 10 dakika Önce kullanın. Yalnız cildinize iyice yedirdiğinizden emin olmaya dikkat edin.

Formül 2:

MALZEMELER:

Karanfil yağı (1 tatlı kaşığı)

Çubuk tarçın (2 adet)

Havuç rendesi (2 adet)

Karışımın üzerini geçecek kadar zeytinyağı

HAZIRLANIŞI:

Karanfil yağı, tarçın ve havucu geniş bir kapta karıştırın. İyice karıştığına emin olduktan sonra üzerini geçecek kadar zeytinyağı ilave edin. Karışımı bir hafta güneş ışığının altında bekletin ve yüzünüze uygulayın.

Formül 3:

MALZEMELER:

Susam yağı (10 gr.)

Zeytinyağı (10 gr.)

Bergamot yağı (5 gr.)

Saf çikolata (15 gr.)

HAZIRLANIŞI:

Yağları karıştırın ve iyice karıştığına emin olduktan sonra içine çikolatayı rendeleyin.Daha sonra karıştırmaya devam edin.Bu karışımı ocakta erittikten sonra dinlendirin.Güneşe çıkmadan 15 dk. Önce kullanabilirsiniz.

Formül 4:

MALZEMELER:

Nane yaprağı (2 dal)

Limon kabuğu (1 limonun kabuğunu rendeleyin)

Zeytinyağı (350 gr.)

Sarı kantaron çiçeği (1 tutam)

HAZIRLANIŞI:

Malzemeleri karıştırın ve iki hafta güneşte bekletin. İyice dinlenmiş olan karışımı güneşe çıkmadan önce kullanabilirsiniz.

Bronzluğunuz etkili ve kalıcı olması için bu uygulamaların yanında alacağınız bazı gıdalarla bunu destekleyebilirsiniz. Özellikle b5 ve c vitamini bulunan besinler yararlı olacaktır. Bunları uygulamaya başladığınızdan itibaren yararını göreceksiniz.

Bu formüllerin dışında başka yöntemler isterseniz Evde yapabileceğiniz doğal bronzlaştırıcı ve Doğal güneş kremi ve bronzlaştırıcı başlıklı yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.


Beğendiniz mi? Paylaşın!