Yukarı!
Saç Bakımı

Beyaz saçlara doğal çözüm


Bu yazımızda saçların beyazlanma nedenlerini ve beyazlayan saçları kendi rengine döndürren doğal yöntemi yazdık.

Saçların Beyazlama Nedenleri?

Genelde ilerleyen yaşlarda saçlarda ortaya çıkan beyazlama sorunu, son dönemlerde daha genç yaşlarda da karşımıza çıkmaktadır. Genetik faktörlerin büyük etkisinin yanı sıra genç yaşta saç beyazlamasına neden olan etkenler; sigara, sigara dumanı, stres, çevresel kirlilik, şok ve travma, B vitamini eksikliği ve zararlı UV ışınları.

Saçların beyazladıkça verdiği yaşlılık hissine karşı saç boyalarını çözüm olarak görüyoruz. Oysa ki saç boyalarının içerisinde bulunan kimyasal maddelerin vücudumuza çok büyük zarar verdiği kanıtlanmıştır.

Saçlarımızın beyazlamasına ve dökülmesine karşı geleneksel yöntemler hâlâ kullanılmaktadır. Saçlara renk veren bitki ve bitki yağları bu anlamda önemlidir.

Saçların beyazlamasına ve dökülmesine karşı geleneksel yöntemler günümüzde hâlâ kullanılıyor. Saçlara renk veren bitki ve bitki yağları bu anlamda çok önemli.

Bizde sizlere doğal yollar ile beyazlayan saçlarınızı nasıl kendi rengine döndüreceğinizin formülünü yazdık.

beyaz saçlar için bitkisel çözüm

BEYAZLAYAN SAÇLARI KENDİ RENGİNE DÖNDÜREN DOĞAL FORMÜL

Ceviz, havuç tohumu, çörekotu ve ısırgan tohumu yağlarının formülde verildiği şekilde hazırlanması ve uygulanması şartıyla olumlu sonuç verdiği görülmüştür.

MALZEMELER:

  • Ceviz yağı (20 ml)
  • Havuç tohumu yağı (30 ml)
  • Isırgan tohumu yağı (10 ml)
  • Çörekotu yağı (10 ml)

MALZEMELERİN İŞE YARADIĞI ALANLAR:

Ceviz yağı: İçerdiği omega-3 ve beta karoten ile melanin pigmentini çoğaltmaktadır.

Isırgan tohumu yağı: Protein ve karotenoid yani renk pigmenti içerdiğinden dolayı ve saçın büyük bir bölümü proteinden oluştuğundan saçın güçlü kalmasına destek verir.

Havuç tohumu yağı: İçerdiğindeki beta karoten, melanin pigmentinin çoğalmasını sağlar.

Çörekotu yağı: Omega-3 bakımından zengin olduğu için kepeklenmeye karşı etki oluşturur. Ayrıca kan dolaşımını da destekleyeceğinden saçın ana renginde çıkmasını sağlar.

HAZIRLANIŞI:

Verilen bütün malzemeleri karıştırın ve koyu renkli cam bir şişeye koyun. Haftada en fazla 2 kez saç diplerinize masaj halinde uygulayın. Uygulamadan sonra saçlarınızı doğal bir şampuan veya zeytinyağlı bir sabunla yıkamanız formülün etkisini güçlendirir.


Beğendiniz mi? Paylaşın!